Niech żyje wolność, swoboda i foczka młoda! 😉

Pojedźmy razem na skitury w rumuńskie Karpaty, w wariancie zapewniającym maksymalną wolność, niezależność i ukierunkowanie na bliskość z zimową odsłoną natury. Przedstawiamy wyjazd skiturowy, podczas którego przemierzać będziemy ośnieżone pasma gór Rodna i Maramures.

Na ten wyjazd skiturowy zabieramy kameralną ekipę 6-7 osób i startujemy razem jednym busem (Mercedes Vito) z Krakowa , a naszym celem  są okolice Parku Narodowego Maramures, który należy do najbardziej śnieżnych rejonów Karpat. Spędzimy w górach 6 dni, podczas których spać będziemy w dwóch różnych lokalizacjach, aby codziennie zaliczać inne wyjścia skiturowe oraz długie zjazdy freeride z okolicznych szczytów.

W planie mamy sześć różnych wycieczek skiturowych o średnim stopniu trudności, co oznacza, że uczestnicy powinni mieć pewne doświadczenie w skitouringu oraz jeździe poza trasą. Inaczej rzecz ujmując – jeśli wchodzisz i zjeżdżasz z Kopy Kondrackiej, Karbu lub Kasprowego, to poradzisz sobie na naszym wyjeździe 😉 Jeśli masz ochotę poczytać więcej nt. wycieczek skiturowych, jakie planujemy każdego dnia, to zajrzyj do zakładki PROGRAM.

Nocować będziemy w tradycyjnych i wygodnych pensjonatach, w pokojach dwuosobowych. Nad bezpieczeństwem i atrakcyjnością wypraw górskich, będzie czuwał Nicu, nasz lokalny przewodnik IFMGA/IVBV. Jedziemy?

Travel info

Cena: 3790zł
Długość wyjazdu: 8 dni
Terminy: 29.01-05.02.2022

Minimalna ilość uczestników: 5 osób

lokalni przewodnicy i skitouring

lokalny przewodnik IVBV

wyjazdy freeride - mała grupa

mała grupa

backcountry narciarstwo pozatrasowe

backcountry

Cena zawiera:

 • przejazd Mercedesem Vito na całej trasie wyjazdu
 • zakwaterowanie 7 nocy w pokojach 2-osobowych
 • licencjonowanego rumuńskiego przewodnika górskiego IFMGA/IVBV
 • team lidera wyjazdu
 • standardowe ubezpieczenie w KR, KL i NNW w podróży. Dodatkowo należy posiadać ubezpieczenie od jazdy poza stokami. Wielu naszych klientów posiada swoje całoroczne polisy wysokogórskie. Jeśli nie masz takowej, to możemy Cię ubezpieczyć na czas wyjazdu w cenie 150zł.

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia – restauracje i/lub dostęp do kuchni w pensjonacie
 • zestawu lawinowego ABC – trzeba mieć swoje lub można wypożyczyć u nas (konieczna rezerwacja)
 • plecaka lawinowego, opcjonalnie – można wypożyczyć u nas (konieczna rezerwacja)
 • ubezpieczenia od jazdy poza stokami – trzeba mieć swoje, lub wykupić u nas specjalne rozszerzenie w cenie 150zł
 • wszelkich innych rzeczy, nie wymienionych w programie

Ważne informacje i wymagania od uczestników:

 • COVID-19 info:
  • naszym klientom dajemy gwarancję zwrotu środków do 7 dni, jeśli wyjazd nie odbędzie się z powodu ograniczeń związanych z pandemią.
  • możemy Cię dodatkowo ubezpieczyć na wypadek choroby oraz wypadku losowego uniemożliwiającego podróż. Otrzymasz wówczas pełny zwrot pieniędzy za wyjazd. Zapytaj nas o ubezpieczenie Koszty Rezygnacji.
 • Wyjazd skierowany jest do osób, które potrafią jeździć na nartach/ snowboardzie, gdyż nie będziemy prowadzić szkoleń z techniki jazdy,
 • Motywem przewodnim wyjazdu jest skitouring. Należy mieć odpowiedni sprzęt skiturowy/ splitboard
 • Zastrzegamy sobie prawo do zmiany programu ze względów od nas niezależnych, takich jak pogoda i warunki śniegowe,
 • Uczestnicy obowiązkowo muszą mieć lawinowe ABC i wiedzieć jak go używać. Rekomendujemy dodatkowo plecak lawinowy, który można wypożyczyć u nas (konieczna wcześniejsza rezerwacja)
 • Chcesz wypożyczyć sprzęt skiturowy lub splita? Polecamy naszego partnera DeCha – powołaj się na Off Piste, a otrzymasz rabat,
 • W cenie wyjazdu jest podstawowe ubezpieczenie w podróży. Należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie od jazdy poza stokami. Można to zrobić u nas w cenie 150zł za osobę. Nie wliczamy z góry kosztów takiego ubezpieczenia, gdyż wielu naszych klientów ma swoje, całoroczne polisy wysokogórskie.

Dzień 1. (29.01)

Zbiórka o 6:30 rano pod dawnym hotelem Cracovia. Pakujemy sprzęt i ruszamy naszym Viciakiem 🙂 Na miejsce, czyli w okolice miejscowości Borsa w Rumunii, przyjeżdżamy wieczorem, gdzie zatrzymamy się w rodzinnych pensjonacie.

Dni 2, 3, 4.

Mamy do dyspozycji aż sześć dni na eksplorację. Największą przewagę daje nam lokalny przewodnik, który zna okolicę jak własne podwórko. Założenie jest zatem proste – staramy się zobaczyć i zjeździć jak najwięcej, biorąc pod uwagę warunki śniegowe i pogodę.

Pierwsze 3 dni spędzimy w granicach Maramureș National Park, gdzie w planach mamy Toroiaga Peak (1930m) oraz w zachodnim Rodna National Park (Bătrâna peak, Rebra and Buhăescu peaks 2257m).

Opcji jest baaardzo dużo, a nasz scenariusz będzie pisany na bieżąco 🙂 Pamiętajcie, że to wyjazd backcountry, z nastawieniem na kontakt z naturą, bez wyciągów i ubitych stoków, dlatego koniecznie zabierzcie sprzęt skiturowy/ splitboardowy. W planie są oczywiście wieczorne wizyty w okolicznych miasteczkach, barach, saunach itp 🙂

Dni 5, 6, 7.

Przenosimy się nieco na wschód, gdzie zatrzymamy się w okolicach resortu narciarskiego Borsa, czyli idealnego punktu wypadowego w góry Cearcănu peak (1846m)  Galați, Puzdra (2189m) oraz Gărgălău peaks.

W obu pensjonatach mamy do dyspozycji kuchnię, gdzie możemy sobie przyrządzać wszystkie posiłki. Nie brakuje też restauracji dookoła, zatem na pewno też skorzystamy 🙂

Dzień 8.

Rano, po śniadaniu, wracamy do Krakowa, gdzie planujemy dojechać około godziny 20.