Albania Gravel Trip

Gravelowy trip dookoła Albanii w bałkańskim stylu!

Marzysz o prawdziwej objazdówce gravelowej ale zniechęca Cię fakt wożenia ze sobą całego dobytku biwakowego? Jesteś osobą, która ceni sobie nietypowe miejsca i preferuje aktywny styl zwiedzania? Sprawdź ofertę tego wyjazdu, jesteśmy przekonani, że nie musimy Cię do niej namawiać.

Dlaczego? Bo wyjazd ten zawiera w sobie wszystkie elementy prawdziwej gravelowej przygody. Przede wszystkim codziennie śpimy w innym miejscu. Wy wraz z naszym pilotem będziecie przemierzać trasy na rowerach, a Wasze rzeczy będą na Was czekać w miejscu docelowym zanim tam dotrzecie!

Wyruszamy z Pogradeca, miasta znajdującego się nad jeziorem Ohrydzkim w okolicach parku narodowego Galicicza. Przejeżdżamy przez takie miejscowości jak Gjirokastra, Tepelena, czy Flora. Będziemy kąpać się w naturalnych gorących źródłach Llixhat e Bënjës i przejeżdżać przez albańskie parki narodowe. Cała trasa zaplanowana jest przez drogi asfaltowe i szutrowe – wyjazd ten jest przeznaczony dla osób korzystających z rowerów gravelowych.

Travel info

Cena: 5450 zł
Długość wyjazdu: 8 dni
Termin: 21.09 – 28.09.2024

Ilość uczestników: 6 – 10 osób

gravel

gravel

transport bagażu

transport bagażu
(jeździmy na lekko)

gorące źródła

gorące źródła

off-piste na bałkanach

Bałkany

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie 7 nocy (śniadania)
 • na miejscu za Wami będzie przemieszczał się bus wraz z podstawowym ekwipunkiem serwisowym oraz waszymi torbami na pokładzie
 • opiekę dwóch pilotów z naszego biura
 • fotografa wraz z pakietem zdjęć
 • przewóz rowerów z Polski
 • standardowe ubezpieczenie w KR, KL i NNW w podróży. Dodatkowo należy posiadać ubezpieczenie obejmujące sporty ekstremalne. Wielu naszych klientów posiada swoje całoroczne polisy. Jeśli nie masz takowej, to możemy Cię ubezpieczyć na czas wyjazdu w cenie 300zł.

Cena nie zawiera:

 • transportu i powrotu na miejsce – my przywieziemy Wam rowery, z Polski będzie jechać nasz bus. Wy natomiast będziecie musieli przelecieć na lotnisko w Skopje. Oferujemy pomoc przy organizacji transportu.
 • wyżywienia (poza śniadaniami)
 • ubezpieczenia od sportów ekstremalnych
 • wszelkich innych rzeczy, niewymienionych w programie

ZAKWATEROWANIE, WYŻYWIENIE I TRANSPORT

 • Śpimy w pensjonatach, domkach i hotelach w pokojach 2-5 osobowych w zależności od tego, czy pojedziecie sami, czy grupą znajomych – postaramy się Was podzielić tak, aby każdy był zadowolony:) Będziemy nocowali w miejscowościach, które znajdują się bezpośrednio na trasie naszej wycieczki. Zazwyczaj śpimy w miastach gdzie dostęp do infrastruktury gastronomicznej jest szeroki.
 • Śniadanie jest wliczone w cenę. Jeśli chodzi o obiady i kolację zawsze śpimy w lokacjach, gdzie jest dostęp do bazy gastronomicznej, w związku z czym nigdy nie ma problemu z jedzeniem po zakończonym dniu na rowerze. Na każdym etapie naszej trasy znajdują się miejsca, gdzie możemy zatrzymać się na lunch czy kawę.
 • W pierwszą stronę lecicie do Skopje, z którego odbierzemy Was busem oraz przewieziemy do Pogradeca. W drogę powrotną do Polski lecimy z lotniska w Tiranie. Pomagamy przy całej logistyce kupowania biletów lotniczych. Z Polski wraz z bagażami i rowerami pojedzie nasz bus. W celu odebrania od Was rowerów, oraz bagaży ustalimy dogodny termin, w którym spotkamy się wszyscy na przekazanie rzeczy. W razie potrzeby istnieje możliwość wysyłki potrzebnego sprzętu bezpośrednio do nas przesyłką pocztową.
 • Więcej dowiesz się w zakładce PROGRAM

Stopień trudności 6/10

skala6
 • Wymagania dotyczące trudności tego wyjazdu dotyczą przede wszystkim umiejętności sprawnego poruszania się na rowerze gravelowym oraz sprawności kondycyjnej. Dziennie planujemy przejeżdżać średnio 60-80 km oraz robić około 1500m przewyższenia. Poza tymi wymaganiami, będziemy dokładać wszelkich starań, aby ułatwić Wam zrealizowanie naszej gravelowej przygody

BEZPIECZEŃSTWO

 • UBEZPIECZENIE:
  • w cenie wyjazdu jest podstawowe ubezpieczenie w podróży. Należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie obejmujące sporty ekstremalne. Można to zrobić u nas w cenie 300zł za osobę. Nie wliczamy z góry kosztów takiego ubezpieczenia, gdyż wielu naszych klientów ma swoje, całoroczne polisy odpowiednie do uprawianych sportów.
  • istnieje możliwość wykupienia Ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji, które zapewnia zwrot pieniędzy w przypadku braku możliwości wyjechania z nami z powodu choroby i zdarzeń losowych.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA WYJAZD

 • wypełnij formularz rezerwacji
 • skontaktujemy się z Tobą w celu podpisania umowy
 • wpłacasz 30% zaliczki
 • kompletujemy grupę, ogarniamy formalności, szczegóły itp.
 • na 30 dni przed wyjazdem wpłacasz pozostałą kwotę za wyjazd

WARUNKI REZYGNACJI

 • w przypadku Twojej rezygnacji do 60 dni przed wyjazdem, możesz przenieść wpłaconą zaliczkę na dowolny inny wyjazd – wystawiamy voucher ważny przez 2 lata.
 • polecamy dodatkowe ubezpieczenie na wypadek choroby oraz wypadku losowego uniemożliwiającego podróż. Otrzymasz wówczas pełny zwrot pieniędzy za wyjazd. Zapytaj nas o ubezpieczenie Koszty Rezygnacji.
 • zastrzegamy sobie prawo do zmiany programu ze względów od nas niezależnych, takich jak niedostateczna ilość chętnych, warunki atmosferyczne czy sytuację polityczną. W przypadku konieczności odwołania wyjazdu z naszej strony (również z przyczyn od nas niezależnych), zwracamy niezwłocznie całość wpłaconych pieniędzy.

Dzień 1. (21.09)

Rozpoczynamy naszą wyprawę w Pogradecu nad jeziorem Ohrydzkim, gdzie spotykamy się po odbiorze Was z lotniska. To miasto pełne jezior i pysznych ryb, z fascynującą historią bunkrów z czasów dyktatora Ernsta Hodży. Po przyjeździe mamy możliwość krótkiej wycieczki na stronę Macedonii lub rozważenia wizyty w parku narodowym Galicicza.

Dzień 2.

Ruszamy z Pogradecu, zwiedzamy urokliwe miasto Korce z najsłynniejszym albańskim browarem. Następnie kierujemy się w górę do Voskopolje – malowniczej osady na wysokości 1200 m. npm, gdzie czeka nas nocleg i smaczne posiłki w klimatycznych knajpach.

Dzień 3.

Trasa tego dnia zapewnia niezapomniane przeżycia na dzikich szosach w prawdziwie albańskim stylu. Mijamy miasto Erseke, docierając do urokliwej farmy Sotira, gdzie spędzamy noc, delektując się dobrą kolacją z własnej hodowli pstrąga. Jedziemy blisko granicy z Grecją.

Dzień 4.

Wyruszamy z farmy Sotira w kierunku Grecji zatrzymując się w Leskoviku. Podążamy wzdłuż granicy z parkiem narodowym Bredhi i Hotoves, stajemy przy naturalnych gorących źródłach Llixhat e Bënjës. Kończymy dzień w Permetu.

Dzień 5.

Ruszamy w stronę Girjokastry, odkrywając urok tego historycznego miasta. Trasa prowadzi głównie dolinami przejeżdżając przez miasto Kelcyre i malowniczą rzekę Vjose.

Dzień 6.

Przemieszczamy się do Tepeleny, miasta z interesującą historią i śladami mafijnego wpływu. Następnie ruszamy przez góry w stronę wybrzeża Adriatyku, docierając do Himare.

Dzień 7.

Ostatni etap to podjazd z Himare do Vlory, jednego z najważniejszych portów w Albanii. Podczas trasy zdobywamy przełęcz Llogarasë z widokiem na morze, a po długim zjeździe kończymy naszą wyprawę. Następnego dnia wracamy rano do Tirany.

Dzień 8.

Przejazd na lotnisko do Tirany, skąd wylatujemy do Polski.